Sklep internetowy na modelu dropshipping – czy warto?


Bardzo często sporą przeszkodą w założeniu własnej działalności gospodarczej jest brak wystarczającej sumy pieniędzy na start. Z tym problemem boryka się wielu potencjalnych przedsiębiorców. Nawet otwarcie sklepu internetowego wymaga większych lub mniejszych nakładów finansowych. Z całą pewnością początkujący właściciele e-sklepów nie mają łatwo, jednakże dostępne są na rynku pewne ułatwienia, a jednym z nich jest dropshipping. Co kryje się pod tym terminem i czy warto zdecydować się na taki model sprzedaży?

Sklep internetowy na modelu dropshipping – na jakie korzyści można liczyć?

Dropshipping jest formą sprzedaży towarów przez sklep, a ich wysyłką i pakowaniem zajmuje się hurtownia. Po otrzymaniu zamówienia wybrana przez nas hurtownia pakuje towar, dołącza paragon i materiały reklamowe naszego sklepu, a następnie przekazuje paczkę kurierowi. Co więcej, to hurtownia zajmuje się reklamacjami i przyjmowaniem zwrotów, a nie sklep. Z całą pewnością jest to świetna opcja w przypadku rozpoczynania przygody z prowadzeniem sklepu internetowego. Dzięki dropshippingowi nie ma konieczności inwestowania dużej kwoty na początku. Skorzystają na tej metodzie także firmy zajmujące się sprzedażą produktów z działu moda czy elektronika, gdzie konieczne jest jak najszybsze wprowadzanie towarów do oferty sklepowej. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo czasu, który przecież jest na wagę złota. Współpraca e-sklepu z hurtownią pozwala też na szybkie pobieranie plików ze zdjęciami i opisami produktów. Bezproblemowo można aktualizować również stany magazynowe i ceny. Sklep online ma też dostęp do bardzo szerokiej gamy produktów, które są dostępne od ręki. Jeśli chodzi o ceny, to zwykle sklep sam je ustala. To samo dotyczy marży narzucanej na towary załadowane z hurtowni.

Więcej na temat dropshippingu oraz innych rozwiązać w e-commerce możesz przeczytać na blogu platformy Sky Shop. Odwiedź http://blog.sky-shop.pl/ i rozwijaj się w temacie e-commerce.

Sklep otwarty na dropshippingu to super sprawa, dużo łatwiej go prowadzić niż tradycyjny sklep a i koszty prowadzenie są znacznie mniejsze.

1 komentarz

Dodaj komentarz